Facebook

Zostaw telefon kontaktowy, oddzwonimy!

zamknij

Zapisz się do newslettera

zamknij

Rowery

JAK ZWIEDZAĆ BORY TUCHOLSKIE NA ROWERZE?

 

Układ dróg, stosunkowo gęsta sieć połączeń kolejowych oraz dobre zaplecze sprawiają, że rowerowe wędrówki po Borach Tucholskich są łatwe i przyjemne.

 

DOJAZD

W sezonie letnim liczne połączenia kolejowe pozwalają dotrzeć do dowolnego zakątka Borów Tucholskich, w tym również do głównych ośrodków jak Tuchola, Cekcyn, Osie, Tleń i Śliwice.

Jeśli podróżujemy samochodem, to nie będziemy mieli problemów z parkowaniem. W lasach wytyczono punkty postojowe. Parkingi znajdują się przy leśniczówkach, węzłowych punktach szlaków, w miejscowościach.

Jeśli chcemy tu dotrzeć rowerem, to naturalną bramą Borów Tucholskich jest Bydgoszcz i rowerowy szlak Brdy prowadzący przez Koronowo.

 

INFRASTRUKTURA

Bez problemu znajdziemy nocleg dopasowany do naszego budżetu i wymagań. W prawie każdej wsi spotkamy sklepy, a w większych miejscowościach również restauracje. W Tucholi znajduje sklep oraz serwis rowerowy (www.tuchola-rowery.pl).

 

DROGI

W lasach, szczególnie na północy (okolice Okonin, Białej, Fojutowa), można się spodziewać znacznych odcinków duktów o grząskiej, piaszczystej nawierzchni. Jednak wiele dróg leśnych jest uszlachetnionych szutrem. Dotyczy to przede wszystkim dróg pożarowych i dojazdów do leśniczówek. Drogi asfaltowe są w większości w dobrym i bardzo dobrym stanie. Sporadycznie trafimy na drogi zniszczone i d ziurawe. Krótkie odcinki ścieżek rowerowych spotkamy głównie w większych miejscowościach. Wystrzegać się należy tylko przejazdów drogami wojewódzkimi nr 240 (Tuchola - Świecie) i 237 (z Tucholi do Mąkowarska), które stanowią główne osie komunikacyjne w tym regionie.

 

PRZEWYŻSZENIA

Oprócz ścisłej okolicy dolin rzek, obszar Borów Tucholskich jest w większości stosunkowo płąski. Nie napotkamy tu na strome podjazdy.

 

projektowanie stron www