Facebook

Zostaw telefon kontaktowy, oddzwonimy!

zamknij

Zapisz się do newslettera

zamknij
18.09.2019, 21:07

Jeziora w Borach Tucholskich

Bory Tucholskie?

Dla mnie to kraina o niepowtarzalnie pięknym krajobrazie, to królestwo niebieskich strug i jezior, zielonych borów i lasów, urzekających swą potęgą i majestatem, nie tylko przyrodą. Obejmują one obszar ponad 250 tys. ha powierzchni leśnej! Znajdziesz tu mnóstwo miejsc w których można swobodnie wypocząć na łonie natury.

Bardzo dużą popularnością cieszą się okoliczne jeziora – to idealne miejsce na wypad dla rodzin z dziećmi, grupy znajomych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie. Są plaże pilnie strzeżone przez ratowników z wydzieloną przestrzenią dla dzieci i ograniczonymi strefami pływania oraz te dzikie, które są uczęszczane znacznie rzadziej, ale przez to mają swój niepowtarzalny urok.

Takie okoliczności stwarzają również wędkarzom wiele okazji do przeżycia niezapomnianych wrażeń i spotkania z dużą rybą :)

Leżące na terenie Tucholskiego Parku Krajobrazowego Jezioro Okonińskie jest jednym z najpiękniejszych jezior w Borach Tucholskich. Leży w samym sercu Borów Tucholskich ok. 80km na południe od Gdańska i ok. 60km na północ od Bydgoszczy, w powiecie tucholskim.

Tucholski Park Krajobrazowy, na którym leży Jezioro Okonińskie jest jednym z najbardziej malowniczych obszarów Pomorza. Lesistość Tucholskiego Parku Krajobrazowego wynosi aż 73%! :)

Co ciekawe - wielu naukowców uważa, że powietrze na tym terenie posiada więcej jodu niż powietrze nadmorskie, ponieważ lasy - w większości bory sosnowe - wydzielają wielkie ilości wonnej żywicy, a także bakteriobójcze fitoncydy. Dlatego powietrze jest tu tak bardzo nasycone korzystnym dla ludzi jodem.

Jezioro Okonińskie wyróżnia się od innych polskich jezior bardzo czystą wodą. Woda jest bardzo przeźroczysta i mieści się w 1 klasie czystości.

Nad jeziorem są 3 kąpieliska strzeżone w ośrodkach wczasowych, oraz liczne dzikie plaże i kąpieliska o łagodnym dnie dla kąpiących.

Letnie wakacje nad Jeziorem Okonińskim to świetny pomysł na wspaniały wypoczynek. Natomiast jesienią też warto tu przyjechać na udane grzybobranie, bo okoliczne lasy obfitują w liczne gatunki jadalnych grzybów, a ośrodki wczasowe oferują wczasowiczom korzystanie z suszarni grzybów.

 

 

 

 

powrót
projektowanie stron www