Facebook

Zostaw telefon kontaktowy, oddzwonimy!

zamknij

Zapisz się do newslettera

zamknij

Jazda konno

Słów kilka o jeździectwie...

 

Jazda konna cieszy się ostatnimi czasy popularnością, bo jeździć konno może każdy, a w naszych Borach jest kilka bardzo przyjaznych i dobrze przygotowanych ośrodków jeździeckich.

Jeżeli zastanawiasz się nad wakacjami z własnym koniem, to niedaleko Tlenia, w miejscowości Żur, położony jest pensjonat dla koni, w którym miłość i troska do tych zwierząt są stawiana na pierwszym miejscu. 

 

Jeżeli kochasz naturę, a przy tym kochasz konie bądź jesteś już jeźdźcem, to w naszej okolicy znajdziesz wszystko czego szukasz.

 

W Borach Tucholskich jest wiele szkółek jeździeckich, które stawiają na jeździectwo rekreacyjne, czyli coś na dobry początek, aby zacząć swoją przygodę z końskiego grzbietu, nauczyć się podstaw jazdy, poznać zachowania koni oraz sposób, w jaki o nie dbać.

Jest to forma aktywności, która jako jedyna oparta jest na relacjach człowiek- zwierzę.

 

Aby zacząć jeździć konno przede wszystkim musimy poszukać odpowiedniej szkółki jeździeckiej, w której pracują odpowiedzialni i odpowiednio przeszkoleni ludzie, następnie ubrać wygodne buty na płaskiej podeszwie, wygodne bezszwowe spodnie, kask bądź toczek, które można wypożyczyć w ośrodkach jeździeckich.

 

Ważnym elementem w jeździectwie jest ostrożność, bo koń to zwierzę, którego zachowania nie da się do końca przewidzieć, a jeżeli z nim nie obcujemy na co dzień, to nie znamy jego zachowań na tyle, aby mu w pełni zaufać.

Kiedy koń czuje się zagrożony – ucieka. To jedyny mechanizm obronny, w jaki natura go wyposażyła. Czas reakcji konia wynosi zaledwie 0,03 sekundy. Jest najszybciej reagującym zwierzęciem na świecie.

Opanowanie strachu, lęku to kluczowy element. Koń to zwierzę, które w idealny sposób odbiera bodźce emocjonalne i reaguje w ten sam sposób. 

Jeżeli ostrożność i opanowanie emocjonalne idą razem w parze, możemy przystąpić do pierwszej lekcji jazdy konnej i podziwiać świat z końskiego grzbietu.

 

Jeździectwo to sport, który wnosi dużo pozytywnych wartości takich jak odpowiedzialność, obowiązkowość, systematyczność i cierpliwość.

projektowanie stron www